Elég csak egy pillantást vetni a térképre, és láthatjuk, milyen rendkívül változatos is a világ, amelyben manapság élünk. A szépségideálok és a vonzerővel kecsegtető természetes praktikák nagymértékben eltérhetnek a Föld különböző országaiban. Persze hosszú utat tettünk meg azóta, hogy juhok verejtékét használtuk éjszakai krémként, vagy viaszt arcmaszk gyanánt. Az idő tökéletesítette a szépségápolási trükköket, melyek a természetes, jótékony hatású alapanyagoknak köszönhették sikerüket. Nem véletlen, hogy mostanra a nyugati kozmetikaipar is felfedezte őket.
A rizsföldeken végzett egész napos munka után a japán gazdák a rizsvíz egy nem várt pozitív hatását is felfedezték. Miután kezüket egész nap ebben a jótékony keverékben áztatták, bőrük rendkívül puha és fiatalos lett. A gésák évszázadokon keresztül használtak a főzés után megmaradt rizsvizet, amellyel mindennap megmosták arcukat. A rizses folyadék gazdag E-vitaminban, tele van antioxidánssal, amely segít megvédeni az arcot a bőrkárosító, öregedést felgyorsító szabad gyököktől. A japán nők ma is igazi megszállottjai a fiatalságnak, mindent bevetnek az öregedés elleni harcban. Rendkívül népszerűek errefelé a kollagénes termékek, főképp az iható kollagén, melyet „szépségitalnak” neveznek. A japánok egyúttal előszeretettel használnak agyag arcmaszkokat, -pakolást vagy -borogatást az arcukra, mert az agyag elnyeli a szennyeződéseket, és megszünteti a pattanásokat, emellett pedig rengeteg ásványi anyagot tartalmaz, amelyek szintén jó hatással vannak a bőrre.
Az indiai nők évszázadokon keresztül egy kajal vagy kohl nevű, növényi alapanyagokból készült fekete szemfestéket használtak szemük kiemelésére. Ma már készen is kapható, de sok helyen még mindig házilag készítik. Ezt a szantálfából előállított szépségkelléket nem csupán esztétikai okokból használják, az indiaiak szerint ugyanis erősíti a szemet, és számos szembetegség ellen hatásos. Mostanában azonban egyre többet olvasni a festék káros hatásairól. Indiában a dús, ragyogó, selymes fürtök egyik titka a kókuszolaj, amely megerősíti a vékonyodó, erőtlen hajszálakat. A gyönyörű bőr érdekében szantálfa port kevernek össze vízzel, tejjel vagy rózsavízzel, majd az így kapott szert arcpakolásként hasznosítják. Állítólag a maszk nyugtatja a gyulladt bőrt, és tisztítja a pórusokat.
Talán első ránézésre furcsának tűnhet a fekete szappan gondolata, a közép- és nyugat-afrikai nők és férfiak körében viszont rendkívül népszerű, régóta alkalmazott kellék. A szappant magas olaj- és zsírtartalmú növények leveléből és terméséből főzik, többnyire pálmaolajat, kókuszolajat és sheavajat tartalmaz. A pontos recept azonban az itteni nők titka, mely generációról generációra öröklődik. A legtöbb bőrtípusra tökéletesen megfelel, bőrbarát, és segít a pattanások, az ekcéma, valamint a pikkelysömör kezelésében. Nagy mennyiségben tartalmaz A-, illetve E-vitamint és vasat, melyek táplálják a bőrt, és felveszik a harcot a szabad gyökök ellen. A sheavaj az itteniek másik kedvenc szépségápolási eszköze, rendkívül erős hidratáló tulajdonsága teszi közkedveltté. Gyakran ajánlják terhes nők számára is, állítólag érdemes vele bedörzsölni a hasi területet, mert megakadályozhatja a striák kialakulását.
A görög nők szépségápolási praktikái már az ókorban is híresek voltak. Egyik kedvenc növényük a rozmaring, melyből teát készítenek a hajukra. Azt mondják, ez a módszer tisztítja a hajkoronát, és újjáépíti a szerkezetét. A recept egyszerű: egy kevés vízben felforraljuk a friss rozmaringot, hagyjuk kihűlni, majd leszűrjük. A görögök szerint a ragyogóan szép bőr titka az olívaolajban rejlik. Az olajfákat az ókori Görögországban szentnek tekintették, mivel az olajnak számos pozitív hatása van az egészségre, a bőrre, illetve a hajra. Az ókori görögök ezzel védték bőrüket a nap ellen, és ezt használták arra is, hogy eltávolítsák róla a szennyeződéseket. Az olaj hatásos leégés és bőrirritáció ellen, rendkívüli hidratáló tulajdonságának hála pedig puhává és selymessé varázsolja a bőrt.
Az izraeli Holt-tenger igazi kincsek tárháza. Magas sótartalmának és az ásványi anyagban gazdag iszapnak köszönhetően csodát tesz a bőrrel. Évszázadokkal ezelőtt maga Kleopátra és Dávid király felesége, Abigél is ellátogatott ide, és azóta a világ minden tájáról emberek milliói követték példájukat. A holt-tengeri só felszívódva stimulálja az immunrendszert, méregtelenít és gyulladáscsökkentő hatása van. Segít az ekcéma, a pikkelysömör, a reuma és a narancsbőr ellen, emellett pedig hidratálja és kisimítja a bőrt. Az iszapnak szintén csodaereje van, a benne lévő magnézium, kálium, kalcium és vas javítja a bőr tónusát, és élénkíti a vérkeringést. A sóból előszeretettel készítenek pihentető fürdőt, míg az iszap kiválóan használható arc- vagy hajpakolásként.