A magyar néptáncművészet egyedülálló szereplője az Urban Verbunk. Művészeti igazgatója, Moussa Ahmed Magyarország egyik legismertebb fiatal táncművésze, aki a világ leggyorsabb néptáncosa megtisztelő címmel is büszkélkedhet. Csapata bevallottan új stílust kíván megteremteni: a táncművészet egy olyan ágát, amellyel a rohanó életmódban élő emberekre akar hatni. Azokra, akiket ezernyi digitális inger vesz körül, akik már hozzászoktak a pillanatok változásához, a felfokozott tempóhoz. Akik ezt várják el a művészetben, a színpadokon megjelenő előadásokban is.
Ennek jegyében született meg az együttes legújabb, Ne hazudj a bolygónak! (Don’t Lie to the Planet!) című produkciója is, melyet a 2023. decemberi, telt házas bemutatót követően újra előad: 2024. február 15-én és március 10-én Budapesten, a RAM-ART Színházban.
A különleges színpadi darab a magyar néptánc hagyományaira épül, ám az emberi őserő szárnyalásával és kifejezőerejével, dacolva a műfaji határoknak.
A show-ban pörgő táncszínházat látunk akrobatikus újcirkuszi elemekkel, s tánctechnikai bravúrok jelennek meg a látványos, mozgalmas színpadképekben. A grandiózus jelenetekből nem hiányoznak a pirotechnikai látványosságok, a vetített képek, sem de a vízzel feltöltött tánctér is rendkívülinek számít. Az erőteljes, olykor akrobatikus mozgást kiegészíti a szimfonikus alapokon nyugvó zene: a komolyzene legismertebb művei csendülnek fel crossover hangzásban, szerves egységben világhírű popelőadók népszerű slágereivel.
Vagyis a produkcióban egyszerre jelenik meg a tánc, a színház, a mozi, a koncert.
A forma azonban nem öncélú, elemei mind az előadás tartalmát, mondanivalóját szolgálják. A társulat e produkciójához nagyon is aktuális témát választott. Az emberiség történetének huszonnegyedik órájában jár, félő, hogy az általa okozott környezeti ártalmak döntő hatással lesznek a Föld jövőjére. Az életet teremtő bolygó veszélyben van, s mindenkinek most kell tenni azért, hogy unokáink számára élhető világot hagyhassunk hátra. Mert mi vagyunk az első nemzedék, amely már saját bőrén érzi a klímaváltozás káros hatásait, és egyben talán az utolsó is, amely még tud tenni ellene, hogy az ne váljon visszafordíthatatlan folyamattá.
A produkció érdekessége, hogy megjelenik benne a világunkat alkotó négy őselem: a tűz, a víz, a föld és a levegő, de mellette, mintegy kommentátorként, az „ötödik elem”, a mesterséges intelligencia is…