Már nincs állandóan a tévében, nem dolgozik feszített tempóban napi műsorokon. Magánvállalkozóként olyan munkákat vállal, amelyek érdeklik. Jól érzi magát a bőrében.
Jakupcsek Gabriella életében három évvel ezelőtt lezárult egy korszak: akkor jött el a TV2-től. „Soha nem az volt a fontos nekem, hogy látszódjak. Az élet fintora, hogy mégis ez hozta meg a sikert” – mondja. Nem áll annyit a kamerák kereszttüzében, viszont sokkal többet foglalkozhat a tartalommal, amit előállít. Most portréfilmeket készít, és olyan embereket mutat be, akik mögött komoly érték és teljesítmény áll. „Fontosnak érzem, hogy e filmeknek üzenetük legyen. Miközben interjúalanyaim gondolatai elhangoznak, a nézők ráébrednek, hogy Magyarországon is vannak sikeres emberek, és megérthetik, milyen hosszú, buktatókkal tűzdelt út vezet a kiemelkedő eredményekhez” – magyarázza.
Egyetemen tanít, és kommunikációs tanácsadóként tevékenykedik. Minőségi feladatai vannak. Hiteles személyiség, akiről feltételezik, hogy tapasztalatai mellett jó ötletekkel is szolgál.
Már egyetemista korában a televíziónál egészítette ki kevéske pénzét, statisztaként, aztán ügyelőként. Hamar felfigyeltek tájékozottságára. Francia ösztöndíjjal Párizsban tanult, onnan hívták haza a köztévé vezetői. „Ha nem a rendszerváltás utáni újjáépítés, a rendkívüli szellemi pezsgés időszaka az, akkor valószínűleg külföldön maradok. De részt akartam venni egy új korszak kezdetében” – magyarázza élete legnagyobb döntését. Ízlésével, öltözködésével és világlátásával befolyásolta a nézőket.
„Amikor képernyőre kerültem, az érdekes személyiség sokkal fontosabb volt, mint a külsőségek. Abszolút elvárás volt, hogy egy szerkesztő-műsorvezető vagy egy riporter művelt, tájékozott legyen” – fejtegeti. 1998-ban izgalmas változások zajlottak a médiában. Az akkor leghallgatottabb kereskedelmi rádióhoz, a Danubiushoz szegődött, ahol éjszakai, délutáni műsort vezetett, és a Cappuccino Triplát. Innen csábították a TV2-höz, ahol többek között a Multimilliomos című kvízjáték, a Jakupcsek-show című talkshaw vagy a Mokka szerkesztése, műsorvezetése fűződött a nevéhez.
„Mindig a frontvonalba toltak, ahol a legnagyobb szükség volt rám” – emlékszik. A legbefolyásosabb képernyős személyiséggé vált. Nagy nézettségű műsorokat vezetett. Fontos volt neki, hogy érzelmeket, valódi emberi értékeket közvetítsen, és hogy ezek a műsorok a lehető legjobban sikerüljenek. Üzletileg is. Időközben a leghitelesebb médiaszemélyiségnek választották, szerinte azért, mert igyekszik azt tenni, amit mond.
Közben 46 évesen, élete legnagyobb vállalkozásaként, megszületett harmadik gyermeke. Aztán a csatornán időszakosan eltűntek azok a típusú műsorok, amelyek a számára fontos értékeket képviselték. Akkor döntött úgy, hogy kitart azok mellett az értékek mellett, amelyeket addig is képviselt, és amelyekről az a véleménye, hogy időtállóak.
Egyik legkedvesebb munkája „A világ árvái” című sorozata, amely elnyerte a Pro Európa díjat. A rangos szakmai kitüntetéssel nemcsak az alkotást, hanem egész addigi munkásságát is díjazták.
Franciaországban a Nemzetközi Újságíró Iskolában tanult. 1990-től 1999-ig a Magyar Televízió szerkesztő-műsorvezetője és kulturális rovatszerkesztője, 1998–2002 között a Danubius rádió Cappuccino Tripla műsorvezetője, 1998-tól tíz éven át a TV2 vezető arca volt. 2009 óta a Story Tv-n látható „…mert érdekel” című műsora. A magyarországi televíziózás történetében ő volt az első nő, aki kvízjátékot és talkshaw-t vezetett. Több közönségdíj kitüntetettje, szakmai elismerése a Pro Európa díj.