Válságmenedzserből lett a Kemikál Építőipari Zrt. tulajdonosa. Ma a cége vezetője és vezéregyénisége, de tényleges befolyását a médiaiparban szerezte: 1990 és 1998 között Fenyő János jobbkezeként legendás volt határozottsága és eredményessége.
„A családban és a munkahelyemen feltétlenül befolyásosnak érzem magam” – mondja, amikor a hatókörét hozom szóba. Mert Fenyő mellett is legendásan nagy hatalma volt. „Igen, igaz, így volt – helyesel –, bár a munkaköri leírásom annyiból állt: keressek neki minél több pénzt.”
A megbízást sikerült jól teljesítenie. És azután, amikor kellett, bátran váltott. A végzettsége közgazdász; úgy látszik, ért a pénzcsináláshoz. „A közgazdásznak nem a cég vagy az ágazat a fontos, hanem a gazdálkodás. Többet kell bevenni, mint amennyit kiadunk.” Persze elismeri, egyre nehezebb talpon maradni. Az építőipari ágazatban óriási a konkurencia, nagy világcégek vannak a porondon. Innen szemlélve viszont fantasztikusan állják a sarat.
A Kemikál Zrt.-t csődközeli állapotból állította talpra, majd 2000-ben a VICO-birodalom értékesítése után a részvényeiért járó összegből vásárolta meg az építőanyag-ipari cég többségi tulajdonjogát. Vezetésével 2006-ra a Kemikál kétmilliárdos forgalom mellett 357 milliós nyereséget termelt. A vállalatnál 60 ember dolgozik.
A Kemikál egy igazi családi vállalkozás, amelynek létjogosultságában Szilvássy Csilla komolyan hisz. Ezért ma már nem egyedül viszi a céget, hanem a fiával, aki a műszaki vezetést vette kézbe.
Amikor rákérdezek, élvezi-e a tulajdonnal járó hatalmat, elgondolkodik, majd rávágja: „Ha az ember főnök lesz, az bizonyos hatalommal jár. Én azonban ezt szolgálatnak érzem” – vagyis a hatalommal sosem élt vissza.
Az összes nagy világcég itt van Magyarországon. A Kemikál a kiváló fejlesztőgárdájának köszönheti talpon maradását. Meg a vezetője kitartásának. „Az ember igyekszik a
saját nézeteit, világképét továbbadni – feleli a kérdésre, hogy mire használja a befolyását. – Ez a gyerekeimnél evidens, de talán a munkatársaknál is, ha egyszer elfogadtak. Én mindig tudtam, hogy az alárendeltek félelmeivel nem szabad visszaélni, partnernek kell tekinteni őket.” Azt mondják, az ajtaja mindig nyitva áll bárki előtt. Mert a példát tartja fontosnak.
Vállalatánál az asztaliteniszt támogatja – és a fiatalok továbbtanulását. És patronál egy jezsuita kollégiumot, ahol keresztény szellemben nevelnek tehetséges, de rászoruló fiatalokat.
A 98. leggazdagabb magyar, a Kemikál Építőipari Zrt. tulajdonosa. Közgazdász végzettségű, még egyetemistaként hozta világra lányát, majd két év múlva a fiát. A Metalimpexnél külkereskedőként kezdett dolgozni, azután a Magyar Gördülőcsapágy Műveknél húsz év alatt az ezerfős vállalat főosztályvezetői székéig ívelt a karrierje. Fenyő János médiabirodalmát 1990 és 1998 között a sajtócézár jobbkezeként irányította. A Kemikál Zrt.-t csődközeli állapotból állította talpra, majd a VICO-birodalom értékesítése után a részvényeiért járó összegből vásárolta meg többségi tulajdonjogát 2000-ben. Becsült cégvagyon 2010-ben: 4,7 milliárd forint, 2009-ben: 4,8 milliárd forint.