Két évvel nagysikerű budapesti koncertje után tér vissza a magyar fővárosba a négyszeres Grammy-díjas zenész.
Minden bizonnyal jól emlékszik előző magyarországi koncertjére a most 62 éves, New York-i születésű ikon, aki ezúttal is nyáron, 2026. augusztus 2-án érkezik a Papp László Budapest Sportarénába, hogy újra elkápráztassa rajongóit.
A négyszeres Grammy-díjas muzsikust joggal nevezik multitalentumnak, multiinstrumentalistának, hiszen amellett, hogy kitűnően énekel, még gitározik, billentyűzik, dobol, sőt jól bánik a fúvós hangszerekkel is. Emellett producer is, hogy ne bízza magát és alkotótársait a véletlenekre.
A szaksajtó újjászületése időszakának nevezi Kravitz pályafutásának e mostani éveit, amit a két esztendővel ezelőtt készített, Blue Electric Light című, sorrendben tizenkettedik albuma fémjelez. Ezt követte Magyarországra is elhozott turnéja, melyen a nézőkkel nemcsak e lemez dalait ismertette meg, de játszott korábbi nagy sikereiből is. Stílusa egyaránt ötvözi a rock, a soul, a funk, a rhythm & blues, sőt olykor jazz jegyeit is.
A nagy zenei magazinoknak adott legutóbbi interjúiban Kravitz arról beszélt, hogy ő is úgy érzi, napjainkban kreatív csúcspontját éli: még mindig szeret írni, alkotni, s még mindig megszállottja az analóg felszereléseknek, valamint a koncertekhez nélkülözhetetlen energiának.
Munkásságát számtalan díj és elismerés kísérte. Grammy-díjai mellett többek között kiérdemelte a People’s Choice Awards-on a Music Icon Award díját, a Video Music Awards gálán a Best Rock Award-díjat. Tavaly pedig megkapta csillagát Hollywoodban, a Hírességek sétányán. Lemezei világszerte eddig 50 millió példányban keltek el.
Kravitz több könyvet is megjelentetett rajongói számára, valamint azoknak, akiket érdekel a személyisége. 2020-ban publikálta a Let love Rule című önéletrajzi kötetét, mely élete első negyedszázadáról szól: családjáról, gyerekkoráról, zenei pályafutásának indulásáról, első lemezének megszületéséről. Ezt követte 2024-ben a Flash by Lenny Kravitz, mely egy nagyméretű fotóalbum. Ebben elsősorban rockfotókat, a kulisszák mögött ellesett pillanatokat láthatunk a zenész pályafutásából. E vizuális önarckép nem sajtófotók halmaza, inkább egyfajta szubjektív látásmódot tükröz, melyet kiegészítenek a művész képekhez fűzött kommentárjai.
A zenészt Magyarországon is a Live Nation szervezésében láthatjuk fellépni. Európai turnéja keretében közvetlenül Stockholm, Berlin, Köln és Pozsony után érkezik Budapestre. Előfellépőként a houstoni alternatív-rock-énekest, De’Waynet hallhatjuk majd. Jegyek kaphatók a hivatalos weboldalon és az ismert jegyértékesítőknél.